Additional information
| Automation Grade | Automatic |
|---|---|
| Application | Shrink Wrapping |
| Type of Product | Packaging Machine |
| Material | Steel |
| Is Consumable | N |
| Model No | DQL 5545 |
| Voltage | 220 V |
| Sealing Speed | 0-20 packs/min |
| Power | 1300 W |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 3 phase |
| Country of Origin | India |
| Wattage | 1300 W |
| Name of ManufacturerPackerImporter | OM ENTERPRISES |



Reviews
There are no reviews yet.